Ora News - “Mos prek 5 qershorin! Përgjegjësia individuale” Meta replikon me Ramën

  • 4 years ago
#rtvora #rtvoranews

Ndërsa Kuvendi ishte mbledhur për të diskutuar dhe votuar ndryshimet e Kodit Zgjedhor presidenti Ilir Meta lëshoi paralajmërimin e fortë.

?Kushdo që ngre dorën dhe prek marrëveshjen e 5 qershorit do të ketë përgjegjësi individuale? u shpreh Meta në konferencën e përbashkët për median në krah të Kryetarit te Presidencës së Bosnje-Hercegovinës, Shefik Xhaferoviç.

Meta tha se do të publikojë emrat individualë të atyre që po shkatërrojnë të ardhmen europiane.

Kreu i shtetit i bëri thirrje kryeministrit Rama të hapë ambasadën shqiptare në Sarajevë.

?Shpresoj që qeveria ta dëgjojë të rihapë para 25 prillit ose do e rihapim pas 25 prillit? u shpreh Meta.

Kryeministri Edi Rama replikoi me kreun e shtetit.

?Presidenti i Republikës së Shqipërisë i cili si askush tjetër ne atë pozicion nuk ka kapacitetin moral dhe mendor që të përmbahet të paktën kur ka në krah një homologun e tij që vjen nga jashtë? u shpreh Rama.

Për më shumë lexoni në: https://www.oranews.tv/seanca-vijon-meta-paralajmeron-kush-ngre-dore-mbi-5-qershorin-do-mbaje-pergjegjesi/

Follow TV Ora dhe RTV Ora News

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp

Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv