Ora News - Polici dekonspiron operacionet, zbulohet grupi i kultivuesve të kanabisit në Zall-Bastar

  • 3 years ago
#rtvora #rtvoranews

Policia e Tiranës ka identifikuar 10 persona të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin në fshatin Mner i Sipërm të Zall Bastarit kanë kultivuar bimë narkotike.

Pjesë e grupit të kultivimit të bimëve narkotike ishte dhe një punonjës policie, me detyre specialist i policimit në zonën.

Sipas policisë së Tiranës, Emri Demalia ka bashkëpunuar me trafikantët duke dekonspiruar operacionet policore.

Për punonjësin e policisë, i cili akuzohet për shpërdorim detyre dhe 3 të tjerë, gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë ?arrest me burg?.

Sipas njoftimit zyrtar të policisë, në kuadër të operacionit të koduar ?Zall Bastari?, janë arrestuar në flagrancë 2 persona të tjerë, janë shpallur në kërkim 3 bashkëpunëtor të tyre si dhe është proceduar penalisht një tjetër person.

Për më shumë lexoni në: https://www.oranews.tv/tirane-kultivuan-bime-narkotike-prangosen-4-persona-mes-tyre-edhe-polici/

Follow TV Ora dhe RTV Ora News

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp

Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv

Recommended