Tv Klan - Përjashtohet përjetë trajneri i volejbollit, goditi me shpullë lojtaren

  • last year
Trajneri i Korça Volley U18, Romeo Xega është përjashtuar përjetë nga aktiviteti nga Federata Shqiptare e Volejbollit.

Shkak janë bëra disa pamje filmike ku Xega ushtron dhunë ndaj lojtareve të ekipit gjatë pushimeve të ndeshjes me Dinamon U18.

Sipas njoftimit të Federatës pa mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv këto janë veprime të përsëritura dhe Romeo Xega ka qenë disa herë i ndëshkuar për shkelje të disiplinës.