6 years ago

Ora News - Pllakë Përkujtimore për Nënë Terezën në sheshin me emrin e saj

Ora News Lajme
Ora News Lajme
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Qyteti i Tiranës është bërë pjesë e festimeve në kuadër të shenjtërimit të Nënë Terezës. Sheshi që mban emrin e humanistes së madhe tashmë ka pllakën përkujtimore, ndërsa aktivitetet artistike u ndoqën nga qytetarë të shumtë. Kryebashkiaku Erion Veliaj tha se misioni i saj duhet të jetë një shembull për të gjithë njerëzit, për tu kujdesur më shumë ndaj të varfërve dhe të sëmurëve. Ndërsa për qytetarët, shenjtërimi i Nënë Terezës mbart vlera e një krenari për vendin dhe besimin.


Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/vendi/perurohet-pllaka-perkujtimore-per-nene-terezen/

Browse more videos

Browse more videos