2 years ago

Ora News - Koronavirusi në Shqipëri, 185 pacientë të shtruar në spitale, 6 viktima në 24 orë

Ora News Lajme
Ora News Lajme
#tvora #rtvoranews

Shifrat e rasteve të reja me koronavirus këtë të mërkurë kanë pësuar një rritje të lehtë. Në 24 orët e fundit në vend u regjistruan 122 të infektuar në krahasim me 93 të një dite më parë.

Gjithashtu i lartë mbetet dhe numri i pacientëve të shtruar në spitale ku në krahasim me dje, u shënuan 3 më shumë. Në total janë 185 pacientë të shtruar, 22 në terapi intensive dhe 8 të intubuar.

Fatkeqësisht u regjistruan dhe 6 viktima të reja si pasojë e koronavirusit duke e çuar në 296 numrin total.

Të infektuar ? Janë identifikuar 122 raste të reja me virusin Sars-Cov 2, në 856 testime të kryera, ndërsa 141 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm gjatë këtyre 24 orëve.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon ? 66 raste në Tiranë, 13 në Durrës, 7 në Kavajë, 5 në Elbasan, nga 4 raste Lezhë, Cerrik, nga 3 raste Shkodër, Kamëz, Vorë, nga 2 raste Krujë, Kurbin, Korçë, Berat, Malësi e Madhe, nga 1 rast Devoll, Vlorë, Mirditë, Tepelenë.

Për më shumë lexoni në: https://www.oranews.tv/koronavirusi-ne-shqiperi-185-paciente-te-shtruar-ne-spitale-6-viktima-ne-24-ore/

Follow TV Ora dhe RTV Ora News

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp

Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv

Browse more videos

Browse more videos