3 years ago

Ora News - Telefonata nga burgu i Drenovës alarmon gjyqtarin Bombë në makinë

Ora News Lajme
Ora News Lajme
#rtvora #oranews
Një alarm për bombë në makinën e një gjyqtari në Korcë ka vënë në alarm policinë në qytetin juglindor mesditën e sotme.

Mjeti ishte në pronësi të gjyqtarit Markelian Kuqo, i cili sipas burimeve kishte marrë një telefonatë nga burgu i Drenovës ku e paralajmëronin se kishte bombë në makinë.

Ai ka njoftuar policinë që kanë ngritur një perimetër sigurie, ndërsa mësohet se në Korçë kanë shkuar edhe forcat RENEA dhe ato xhenio.

Nga të dhënat e para thuhet se alarmi ka rezultuar fals, por ekspertët ende vijojnë të kqyrin mjetin e gjyqtarit.

Markelian Kuqo, është gjyqtari që liroi nga qelia Gert Gjinarari, i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen Naim Zyberit, në vitin 1997 në Itali.

I pyetur nga gazetaret se nga kush i kishte mbërritur telefonata gjyqtari u shpreh: "Nga grushti kriminel i atdheut tim!" Kuqo shtoi se nuk kërkonte mbrojtjen e askujt.

Për më shumë lexoni në: https://oranews.tv/article/telefonata-nga-burgu-i-drenoves-alarmon-gjyqtarin-bombe-ne-makin

Follow RTV Ora

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp

Follow Ora News on Google+ HERE http://bit.ly/2TdjAJz

Browse more videos

Browse more videos