3 years ago

RTV Ora - Balluku turpëron Ramën, Shqipëria nuk siguroi dot asnjë projekt në infrastrukturë

Ora News Lajme
Ora News Lajme
#rtvora

Për herë të parë pas shumë vitesh, Shqipëria ka dalë duarbosh nga Samiti i Kryeministrave të Ballkanit Perëndimor, mbajtur në Poznan të Polonisë.

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë e drejtuar nga Belinda Balluku ka dështuar me sukses të plotë në hartimin e projekteve dhe paraqitjen e tyre për financim nga Bashkimi Evropian.

I vënë në vështirësi nga mungesa e performancës së Ministres kryesore të qeverisë së tij, kryeministri Edi Rama është dashur të marketojë Samitin duke e përqëndruar vetëm tek lajmet mbi batutat e shkëmbyera me kancelaren Angela Merkel apo britaniken Theresa May.

Dështimet e ministres Balluku tashmë nuk kanë të bëjnë vetëm me klimën aspak të favorshme të krijuar në Shqipëri ndaj biznesit, por kanë tejkaluar dhe kufijtë.
Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/article/balluku-turperon-ramen-shqiperia-nuk-siguroi-dot-asnje-projekt-ne-infrastrukture

Follow RTV Ora

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp

Follow Ora News on Google+ HERE http://bit.ly/2TdjAJz

Browse more videos

Browse more videos