4 years ago

RTV Ora - Skadon afati për regjistrimin e kandidatëve për kryetar bashkie

Ora News Lajme
Ora News Lajme
#rtvora

13 maji është afati i fundit i regjistrimit të kandidatëve për kryetar bashkie dhe kandidatëve për këshillin bashkiak në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve.

Subjektet politike që do të garojnë në zgjedhjet vendore të 30 qershorit do të kenë afat për tu regjistruar deri në orën 12 në mesnatë.

Në KQZ, PS do të mund të regjistrojë vetëm 10 kandidatë për bashkitë më të mëdha në vend, ndërsa 51 të tjerat do të regjistrohen vetëm në qarqet që kanë vetëm një KZAZ.

Deri tani subjektet që do të regjistrojnë kandidatët për kryetar bashkie në KQZ janë "Aleanca për Shqipërinë Europiane?, koalicioni ?Shpresa për ndryshim", si dhe "Bindja Demokratike" e ish-demokratit, Astrit Patozi.
Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/article/skadon-afati-regjistrimin-e-kandidateve-kryetar-bashkie

Follow RTV Ora

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp

Follow Ora News on Google+ HERE http://bit.ly/2TdjAJz

Browse more videos

Browse more videos