4 years ago

RTV Ora – S'ka më kazan?! Në prag fushate Rama premton u gazetarëve se do bëhet shumë i mirë me ta

Ora News Lajme
Ora News Lajme
#rtvora
Nesër të gjithë të deleguarit sipas qarqeve do të jenë në qarkun përkatës për të shpallur kandidaturat e miratuara. E deklaroi kryeministri Edi Rama për gazetarët pas mbledhjes së kryesisë së PS-së.

Nesër të gjithë të deleguarit sipas qarqeve do të jenë në qarkun përkatës për të shpallur kandidaturat e miratuara në prani të kandidatëve dhe grupeve drejtuese të fushatave elektorale dhe më pas nisim fushtën. Kemi vendosur për të gjitha bashkitë. Janë disa detaje të fundit që janë çështje qarqesh. Të deleguarit kanë mandatet për ti përmbyllur të gjitha"

Kur kanë ngelur vetëm pak ditë nga fushata zgjedhore Rama mesa duket do të nisë dhe kohën e paqes me gazetarët.

"Jeni bërë shumë të mirë edhe unë do bëhem shumë i mirë me ju!" u tha ai gazetareve para se te largohej nga selia e PS-se ku u mbajt mbledhja e kryesise se socialisteve.

Shpesh në fjalimet e tij kryeministri Rama ka etiketuar median si 'kazan'
Për më shumë lexoni në:
http://www.oranews.tv/article/ska-me-kazan-rama-premton-gazetareve-se-do-behet-i-mire-me-ta
Follow RTV Ora

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp

Follow Ora News on Google+ HERE http://bit.ly/2TdjAJz

Browse more videos

Browse more videos