4 years ago

RTV Ora - Momenti kur Rama kalon përmes protestuesve në aksin Tiranë-Elbasan

Ora News Lajme
Ora News Lajme
#rtvora

Mbështetës të PD-së por dhe ish deputetë demokratë dolën paraditen e sotme në autostradën Elbasan-Tiranë për të bllokuar kalimin e eskortës së kryeministrit Rama drejt Elbasanit ku ka planifikuar një sërë takimesh në kuadër të turit "bashkia që duam".

Në ndihmë të forcave të policisë u vendosen dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë të cilët në disa raste u përplasën me protestuesit në përpjekje për të mbajtur të lirë rrugën që do të kalonte eskorta e kryeministrit.

"Pati dhe hedhje shashkash dhe përplasje mes policisë dhe protestuesve" informoi gazetarja e RTV Ora Belinda Ruçaj.

Në orën 10:00 eskorta e kryeministrit kaloi rrugën ndërsa FNSH përpiqej të mbante grupin e protestuesve larg rrugës. Tensioni u mbajt ne autostrade prane rrethrrotullimit te Bradasheshit.

Protestuesit therrisnin: Rama ik!

Mësohet se protestuesit kane ecur ne këmbë nga rrethrrotullimi i Bradasheshit. Me ta ishin edhe ish deputetët demokratë Edmond Spaho dhe Luciano Boci.

Spaho nënvizoi kërkesën e opozitës se Rama duhet të largohet dhe të krijohet qeveri tranzitore.

Për më shumë lexoni në:
http://www.oranews.tv/article/nje-grup-protestuesish-bllokojne-elbasan-tirane-perplasje-fizike-me-policine

Follow Ora News

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp

Follow Ora News on Google+ HERE http://bit.ly/2TdjAJz

Browse more videos

Browse more videos