Fanella e re nuk i sjell fat kombëtares, Austri-Shqipëri 2-1, shënoi Lenjani

• 8 years ago

Fanella e re e Kombëtares Shqiptare, duket se nuk ka sjellë shumë fat për kuqezinjtë. Djemte e De Biazit humbën në Vjenë në miqësoren përballë Austrisë me rezultatin 2-1.
Pjesa e parë ka nisur keq për Shqipërinë, pasi brenda pak minutash austriakët shënuan dy gola. Djemtë e De Biazit, kanë pësuar golin e parë në minutën e 6?. Ka qenë Marc Janko, i cili kaloi vendasit në avantazh.
Martin Harnik, duke përfituar nga gabimi i Mergim Mavrajt, në minutën e 13? ka dyfishuar rezultatin, duke e thelluar në 2-0.
Edhe pse Shqipëria pati disa raste, nuk arriti të kapë rrjetën e kundërshtarit, duke e mbyllur pjesën e parë me rezultatin 2-0 në favor të austriakëve.