2 years ago

Ora News - Pesë muaj nga vizita e tij në Tiranë si kryeministër, Kurti pret Ramën në Prishtinë

Ora News Lajme
Ora News Lajme
#tvora #rtvoranews

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë dy ditore në Kosovë ku do të takohet me liderët politikë në vend.

Ashtu siç ishte parashikuar dhe në axhendë, Rama u takua sot (29 qershor) me kreun e Vetëvendosjes Albin Kurtin.

Takimi është mbajtur në selinë qendrore të LVV-së në Prishtinë, ku i pranishëm ishte dhe ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj.

Kanë kaluar pesë muaj nga takimi i tyre i fundit, kur Kurti bëri vizitën e tij të parë dhe të fundit si kryeministër i Kosovës, në Tiranë ku takoi fillimisht Edi Ramën.

Në konferencës e datës 11 shkurt, Kurti dhe Rama u ?ndanë? për çështjen e ?minishengenit ballkanik?, pasi Kurti kërkoi para tij një ?Makroshengen Shqiptar?, kurse kryeministri shqiptar bëri të qartë se pa ?Minishengen Ballkanik? nuk ka ?Makroshengen Shqiptar?.

Për më shumë lexoni në: https://oranews.tv/article/pese-muaj-nga-vizita-e-tij-ne-tirane-si-kryeminster-kurti-pret-ramen-ne-prishtine

Follow TV Ora dhe RTV Ora News

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp

Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv

Browse more videos

Browse more videos