4 years ago

RTV Ora - Gjikondi: Tensioni Rama-Basha, një teatër i madh

Ora News Lajme
Ora News Lajme
#rtvora
Përfaqësuesja e shoqërisë civile,Brizida Gjikondi e ftuar në emsionin ?360 Gradë? në RTV Ora u shpreh se tensioni mes Ramës dhe Bashës është asgjë më shumë sesa një teatër i madh.

Gjikondi theksoi se për të Rama, Basha dhe Kryemadhi janë tre qënie politike të vdekura.

Gjikondi: Në maj të 2017 është bërë një marrëveshje politike që doli mbi ligjin, mbi kushtetuten dhe mbi të gjitha procedurat ligjore. Ja kanë marrë dorën që të trazojnë stabilitetin shqiptar dhe më pas të arrijnë në një marrëveshje antiligjore dhe imorale. Asnjëherë nuk e kam dyshuar që zgjedhjet e 30 qershorit nuk do të bëhen. Por thjeshtë është një përplasje psikologjike mes njeri-tjetrit.

Unë mendoj që zgjedhjet mund të bëhen në shtator. E gjitha është një teatër i madh. Një kakofoni. Është një dëshpërim i madh ndaj shqiptarëve. Për mua bashkëfajtor si Rama si Basha janë të njejtë. Edhe protesta e Bashës, pa tekst dhe dy parrulla, nuk shikoj asnjë tekst dhe ligjërim serioz të Bashës. Për mua Rama, Basha dhe Kryemadhi janë tre qënie politike të vdekura.

Ndiqni më lartë videon e plotë.
Për më shumë lexoni në:
http://www.oranews.tv/article/gjikondi-tensioni-rama-basha-nje-teater-i-madh
Follow Ora News

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp

Follow Ora News on Google+ HERE http://bit.ly/2TdjAJz

Browse more videos

Browse more videos