Ora News - Shehi: Kemi nisur të rrahim veten

• 5 years ago
#oranews #orgesshehi
Trajneri i Skënderbeut, Orges Shehi është shfaqur mjaft pesimist pas humbjes 2-0 ndaj Flamurtarit. Në prononcimin pas ndeshjet, Shehi u shpreh:

"Në kuadrin e ndeshjeve të mira dhe në kuadrin e asaj që fillojmë e rrahim veten, me kuptimin e fjalës që bëjmë gabime, bëjmë gabime amatore, si në fazën e mbrojtjes dhe të sulmit. Për këtë të vjen keq sepse shpëtuam 30 minutat e para kur Vlora na vendosi goxha në vështirësi nuk pësuam gol, ndërsa në minutat kur ndryshuam modulin e lojës çdo gjë u balancua. Marrim një gol shumë të evitueshëm dhe një gol që për ne. Akoma nuk e kuptoj, madje e pyeta dhe në fundin e ndeshjes sulmuesin tonë se pse në vijën fatale shkon edhe shtynë sferën drejt rrjetës. Vazhdojmë të luajmë mirë, por na mungon përqendrimi. Më vjen keq sepse sot mund të dilnim dhe me një pikë por nuk ia arritëm."-tha Shehi.