4 years ago

Ora News - Opozita e pret me protestë në Klos, Rama: Çingiet e filmit "Koncert ne vitin 1936"

Ora News Lajme
Ora News Lajme
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Jo vetëm në Dibër por edhe në Klos, kryeministri Edi Rama u prit me protesta dhe thirrjet ?Rama Ik? nga të rinjte e FRPD-së.

Shefi i qeverisë duke komentuar protestën e tyre teksa njoftonte punimet për Rrugën e Arbrit, i cilësoi si skena qesharake që i kujtonin çingiet e filmit "Koncert ne vitin 1936".

Rama: E dini si është historia e qeverisë sime, si historia e një familje ku kryefamiljari i la të gjithë lekët në baste dhe u zhduk duke lënë të gjithë familjen në borxh. Kështu ishte shtëpia e përbashkët e Shqipërisë që na la ne Sali hajgarja. I thashë atje por do i them prapë këtu sot, për një arsye, se kur po vija këtu pashë nja 20-30 veta, ata të shkretë nuk kanë faj se kishin dhe një deputet atje në krye njësoj si çingiet e filmit "Koncert ne vitin 1936".

Rama ik! Rama ik! Edhe Saliu, ma çoi Olta, kishte nxjerrë fotografi: Dibra e pret me protesta narko?,ku e di unë. "Koncert ne vitin 1936".Vetëm se ky ja merr të keqen Albert Verrisë se ky është 1000 herë më qesharak se roli i Albert Verrisë dhe këto çingijet e veta janë 1000 herë më qesharake se çingijet e Albert Verrisë që dalin nëpër cepa dhe i japin skapamentos me atë fuqinë motorrike që i ka ngelur Saliut dhe ju duken ato të skapamentos sikur janë bomba.

Për më shumë lexoni në:
http://www.oranews.tv/article/opozita-e-pret-me-proteste-ne-klos-rama-cingiet-e-filmit-koncert-ne-vitin-1936

Browse more videos

Browse more videos