2 years ago

Ora News - Dështon dialogu në Uashginton, Hoti kthehet në Prishtinë, anulon pjesëmarrjen

Ora News Lajme
Ora News Lajme
#tvora #rtvoranews
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka bërë të ditur se për shkak të zhvillimeve të reja nuk do të marrë pjesë në takimin e 27 qershorit në Shtëpinë e Bardhë.

Përmes një postimi në Facebook, Hoti tha se për këtë ka njoftuar edhe ambasadorin Richard Grenell.

Takimi ishte thirrur nga i dërguari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell.

''Për shkak të zhvillimeve të reja në Prishtinë si rezultat i akuzave të dorëzuara nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, më duhet të kthehem në Prishtinë për tu marrë me situatën. E kam njoftuar Ambasadorin Grenell se nuk mund të marrë pjesë në takimin e datës 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë'' shkruan Hoti.

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës deklaroi se në situatën e krijuar, para takimit me Vuçiç nevojitet që palët politike në Kosovë të takohen edhe një herë së bashku për të gjetur rrugë dhe zgjidhje të qëndrueshme.

Përmes një postimi në Facebook, Mustafa shkruan se për në Uashington u nis delegacioni shtetëror i Kosovës me vullnetin më të mirë, por u nda përgjysmë sa ishte në aeroplan.

Për më shumë lexoni në:
https://oranews.tv/article/hoti-kthehet-ne-kosove-nuk-merr-pjese-ne-takimin-me-vucic-ne-uashington

Ndiqni edicionin e plotë këtu: https://youtu.be/51dJ12IRKRg

Follow TV Ora dhe RTV Ora News

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp

Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv

Browse more videos

Browse more videos