2 years ago

Ora News - Koronavirusi në Shqipëri, 147 raste të reja, 2 viktima dhe 199 të shtruar në spital

Ora News Lajme
Ora News Lajme
#tvora #rtvoranews

Këtë të martë (8 shtator) është ulur numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri.

Gjatë 24 orëve të fundit 2 persona kanë humbur betejën me virusin.

Gjithashtu nga 830 testime të kryera u shënuan 147 raste të reja. Pavarësisht se është parë një trend ulës i kurbës së pandemisë, situata në spitale paraqitet e vështirë.

Aktualisht të në spitalet e posaçme COVID janë të shtruar 199 pacientë. Në krahasim me ditët e mëparshme, numri i të shëruarve është ulur.

Të infektuar ? Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 830 testime për të dyshuar të prekur nga COVID-19, dhe janë identifikuar 147 qytetarë të prekur nga virusi SARSCOV2, ndërsa të shëruar rezultojnë 53 qytetarë.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon ? 67 raste në Tiranë, 12 raste në Lezhë, 11 raste në Berat, 10 raste në Shkodër, 9 raste në Fier, 7 raste në Krujë dhe Korçë, 5 raste në Kamëz, nga 4 raste në Kavajë dhe Vlorë, 2 raste në Kurbin, Elbasan, Lushnje, Gjirokastër, 1 rast në Durrës, Vau i Dejës, Selenicë.

Për më shumë lexoni në: https://www.oranews.tv/koronavirusi-ne-shqiperi-147-raste-te-reja-2-viktima-dhe-199-te-shtruar-ne-spital/

Follow TV Ora dhe RTV Ora News

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp

Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv

Browse more videos

Browse more videos