3 years ago

4 viktima dhe 130 raste të reja/ 116 pacientë të shtruar në dy spitalet Covid, 7 të intubuar

Top Channel Albania
Top Channel Albania
Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit e kanë humbur betejën me koronavirusin ne vend 4 persona, ndërsa është regjistruar dita me më shumë raste te reja, 130 të infektuar dhe numri me i madh vijon të jetë në Tiranë.

?Fatkeqësisht nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen në spitalin infektiv, me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, dy qytetarë nga Tirana, të dy 85 vjeç. Nuk kanë mundur të mbijetojnë në spitalin Covid2 ?Shefqet Ndroqi edhe 2 qytetare: Një 79 vjeçare nga Mirdita dhe një 81 vjeçare nga Shkodra, me sëmundje bashkëshoqëruese?.

Aktualisht ne spitalin Infektiv dhe ?Shefqet Ndroqi? po trajtohen 116 pacientë te konfirmuar pozitiv me kovid -19, ku 23 janë në terapi intensive dhe 7 të intubuar. Nisur nga kjo situatë e përkeqësuar e të prekurve, autoritetet apelojnë për respektimin e masave dhe protokollit anti kovid.

?U kërkojmë qytetarëve të respektojnë masat e vendosura, për të mbajtur maskën detyrimisht në ambientet e mbyllura, për të ruajtur distancimin fizik dhe higjienën personale. Në këtë normalitet të ri, bashkëpunimi juaj është shumë i rëndësishëm për të parandaluar përhapjen e infeksionit, për të mbrojtur veten dhe të afërmit tuaj?

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#Situata#TopChannel

Browse more videos

Browse more videos