Top News - Përplasje fizike, ndërhyn Garda/ Gjiknuri dhe Valteri

3 years ago
Seanca plenare e kësaj të hëne ka nisur me tension thuajse që në fillimin e saj. Halit Valteri pas mbajtjes së fjalës në seancë ka dalë jashtë sallë dhe ka debatuar me socialistin Damian Gjiknuri. Mes tyre ka pasur debate të ashpra dhe konflikti duket se ka qenë i pashmangshëm.
Nga pamjet e ofruara nga operatori i Top Channel, duket se mes tyre ka nisur një sqarim, por që debati ka qenë i fortë.
Mësohet se biseda është acaruar së tepërmi dhe Valteri ka tentuar ta godasë Valterin jashtë ambienteve të Kuvendit. Punonjësit e shërbimit të Gardës kanë ndërhyrë për të ndarë dy deputetët për të shmangur një përleshje fizike.
Nuk dihet saktësisht, se përse mes tyre ka nisur ky debat, edhe pse qëndrimet e tyre në lidhje me Kodin e ri zgjedhor janë deklaruar më herët, që kur nuk pati dakordësi në komisionin e ligjeve dhe këshillin politik.


Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. ? Informohu i pari? , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#DamianGjiknuri#HalitValteri#TopChannel

Recommended