Ora News – Plas në Kamëz, tifozët kalojnë rrethimin dhe godasin gjyqtarin Hamiti

• 5 years ago
#oranews #dhunanestadium
Kamza nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në takimin e javës së 24-t të Kategorisë Superiore.

Edhe pse ishte gjatë gjithë takimit në avantazh, minutat e fundit ishin dramatike për kamzalinjtë, me Laçin që ka fituar një penallti, teksa e ka shndërruar në gol. Kjo ka bërë që në fundin e takimit, disa nga tifozët e pranishëm të futen në fushën e blertë, ku kanë goditur edhe gjyqtarin kryesor, Eldorjan Hamiti.

Një episod që ka sjellë gjakosjen e arbitrit. Reagimi i stjuardëve ka shuar "përplasjen", me tifozët që kishin dal jashtë kontrollit.

Sa i përket ndeshjet, Sabino Plaku kaloi në avantazh Kamzën, ndërkohë që Najdenov realizoi golin e barazimit në minutën e 7-të shtesë.