Ora News - Cungu: Më vjen keq për pikët, Reginaldo po kalon një ngërç

• 6 years ago

Kukësi nuk shkoi më shumë se një barazim 0-0 në "Selman Stërmasi" ndaj Tiranës. Verilindorët ishin të pafat në këtë 90 minutësh, pasi shpërdoruan edhe një rast të artë në pjesën e parë të takimit, ku Reginaldo u tregua i pasaktë nga 11 metra larg. Pas këtij barazimi, trajneri i Kukësit, Armando Cungu u shpreh:

"Kishim ardhur për 3 pikët. U munduam t'i marrim, ishim shumë afër, por futbolli kështu e ka. Dominuam në lojë. Jam i kënaqur me lojën e djemve. Qarkulluam topin, raste të rrjedhshme. Dolëm mirë në sulm. Luftë kishte, karakter kishte. Ajo që ishte determinante ishte humbja e penalltisë.