3 years ago

“Lufta” tregtare mes Kosovës dhe Maqedonisë, ministri Bekteshi nesër në Prishtinë

alsatmtv
alsatmtv
Autoritetet në vend u pajtuan se me cilat argumente do të dalin në mbledhjen e nesërme në Prishtinë për të diskutuar mosmarrëveshjen tregtare midis dy vendeve. Shkupi ndaloi importin e ikrës dhe peshqve nga Kosova, ndërsa Prishtina u përgjigj me bllokim të patateve dhe mjaltit nga Maqedonia e Veriut.

Browse more videos

Browse more videos