Monika Kryemadhi në deklaratë - 05 tetor 2020

  • 3 years ago
#rtvora #rtvoranews

Kryeministri Edi Rama po mban fjalën në Kuvend

Kryeministri Edi Rama iu pergjigj Ilir Metes i cili deklaroi sot ai që ngre dorën për të prekur 5 qershorin ai ngre dorën kundër integrimit Evropian të Shqipërisë.

?Dëgjova një zonjë këtu që fliste me një gjuhë, që një nënë nuk mund ta ketë, një grua nuk mund ta ketë, një përfaqësuese e popullit në këtë parlament nuk mund ta ketë.

Por, çfarë faji ti ve unë zonjës kur shembullin më skandaloz e jep Presidenti i Republikës së Shqipërisë i cili si askush tjetër ne atë pozicion nuk ka kapacitetin moral dhe mendor që të përmbahet të paktën kur ka në krah një homologun e tij që vjen nga jashtë.

Nuk ka president në botë, nuk më kujtohet ta ketë bërë as vetë Saliu që në krah me një të huaj të ketë përdorur një fjalor vulgar dhe depresiv për kundërshtarët e tij.

Partitë e vogla janë parti pengmarrësish që vijnë në parlament për të kapur një ministry për ta bërë degë thesari të atij që ka vulën kjo është e vërteta.

Ilir Meta që del e flet në emër të Kushtetutës e Shqiptarëve me një gjuhë që mbase i shkon viktimave të OFL-së por jo deputetëve socialistë.


Nga kush, si në çfarë mënyrë, apo me ato armët që do të rrëmbeheshin në 2017. Unë nuk jam në PS për të shqyer partitë e vogla. Partitë e vogla janë grupe shantazhierësh, grupe interesi që krijohen ?Kap ça të kapësh?, kanë shqyer më shumë se PS e PD plaçkën shtet.

Partitë e vogla janë parti pengmarrësish që vijnë në parlament për të kapur një ministry për ta bërë degë thesari të atij që ka vulën kjo është e vërteta.?

Kuvend: Rudina Hajdari i bllokoi foltoren, Rama flet nga karrigia
?Nuk ka asnjë problem të më sulmoni mua. Jam mësuar me origjinalin kopjet nuk më bëjnë përshtypje.?

Foltorja është bllokuar nga Rudina Hajdari dhe Rama po flet nga vendi.

?Ju nuk merrni vota as me lista të hapura, as të mbyllua dhe as të shqyera. Shqiptarët nuk janë budallenj e ju nuk keni asnjë shans?, tha Rama.


Për më shumë lexoni në: https://www.oranews.tv/u-paralajmerua-dje-nga-rama-a-do-te-kaloje-sot-ne-parlament-kodi-i-ri-zgjedhor/

Follow TV Ora dhe RTV Ora News

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for NEWS HERE: http://bit.ly/2DDddtL

Subscribe To "Ora News" on YouTube Channel for TV Shows HERE http://bit.ly/2sPcqj3

For more content from click HERE www.oranews.tv

Like Ora News on Facebook HERE http://bit.ly/2RkUN4s

Follow Ora News on Instagram Here http://bit.ly/2HBuiID

Follow Ora News on Twitter http://bit.ly/2RhOaQp

Për më shumë na ndiqni në: www.oranews.tv

Recommended