4 years ago

Tola: Mungesa e ndriçimit dhe sinjalistikës shkak për aksidente - News, Lajme - Vizion Plus

VizionPlusAlbania
VizionPlusAlbania
http://www.vizionplus.tv
https://facebook.com/VizionPlusTV
https://instagram.com/VizionPlusTv
https://twitter.com/VizionPlusTV
Bora dhe reshjet e dendura të shiut që pushtuan vendin kanë bërë që vetëm në 10 ditët e para të këtij viti, të shënohen 41 aksidente ku janë shënuar 9 viktima dhe 34 të plagosur. Në një intervistë për Vizion Plus, drejtori i policisë rrugore, Mitat Tola thotë se janë patrullat e policisë ne segmentet me problematike.Mitat Tola e ve theksin edhe tek standardet e rrugëve ne Shqipëri ku ne jo pak raste mungesa e ndriçimit dhe sinjalistikës behet shkak i përplasjeve fatale.Drejtori i policisë rrugore i bëri thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve që në zonat ku ka borë të përdorin zinxhirët. Sipas Toles te gjithë ata qe lëvizin me makine duhet te bëjnë kujdes me shpejtësinë.

Browse more videos

Browse more videos