5 years ago

Report TV - Bujqësia, Kryemadhi: Buxheti më i vogël se një nga koncesionet e Ramës

Report TV
Report TV
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë diskutimit për buxhetin e bujqësisë për vitin 2018 lëshoi akuza të forta në drejtim të qeverisë dhe kryeministrit Rama. Kryemadhi akuzoi se Rama po përdor paratë e vendit për t?i bërë qoka miqve të tij dhe jo bujqësisë.
?Buxheti i bujqësisë është më i vogël se vetëm një nga koncesionet. Kryeministri ka bërë qoka për miqtë e tij. LSI ka nxjerrë disa tema kryesore që e shqetësojnë fermerin shqiptar. LSI ka kërkuar përherë buxhet më të madh për bujqësinë? tha Kryemadhi.

Ndërsa nuk munguan akuzat edhe nga ish-ministri i Bujqësisë Edmond Panariti, sipas të cilit qeveria e ka harruar fshatin.

Browse more videos

Browse more videos