6 years ago

Report TV - Veliaj me kryebashkiakun e Firenzës mbjellin pemë në Sheshin "Skenderbej"

Report TV
Report TV
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti sot në një takim të veçantë kryetarin e Bashkisë së Firences, Dario Nardella, me të cilin diskutoi mundësinë e rritjes së bashkëpunimit mes dy qyteteve për projekte në çështjet e kulturës, transportit publik, ndriçimit etj.

Dy homologët vlerësuan se komuniteti i madh shqiptar që jeton në Firence si dhe ai italian në Tiranë, janë një urë komunikimi mes dy vendeve, për ndërtimin e një raporti edhe më dinamik në të ardhmen.

Browse more videos

Browse more videos