6 years ago

Dua Lipa koncert ne Prishtine dhe Tirane - News, Lajme - Vizion Plus

VizionPlusAlbania
VizionPlusAlbania
http://www.vizionplus.tv
https://facebook.com/VizionPlusTV
https://twitter.com/VizionPlusTV
Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa mban koncertin e pare te saj ne vendin e origjines, ne Kosove, parate e te cilit do te shkojne per bamirësi. Ky eveniment do te zhvillohet ne parkun e germit ne prishtine te marten. Ajo është pritur nga Kryebashkiaku i Prishtinës, Shpend Ahmeti, të cilin e ka falenderuar për ftesën dhe pritjen që i ka rezervuar. Duke folur për mediat ylli i muzikës është shprehur shumë e lumtur ndersa e ka cilësuar si një nga koncertet më emocionues të karrierës së saj. Nga ana tjetër Kryebashkiaku Ahmeti, ka falenderuar Lipan për këtë dhuratë qe i ka bërë bashkombasve të saj. Kengetarja me origjine nga Kosova është pritur edhe nga kryeministri Mustafa. Pas Prishtines, Dua Lipa mban nje koncert ne Sheshin Nene Tereza ne tirane, me mbeshtetjen edhe te bashkise Tirane. 19 vjecarja është bëre e njohur ne arenen nderkombetare qe me kenget e saj te para mes te cilave ?The new love? e ?Be the one? dhe "Last dance". Ajo vleresohet gjeresisht nga ekspertet dhe mediat nderkombetare per zerine por dhe performancat e saj publike.

Browse more videos

Browse more videos