Іран знову обирає між реформатором і консерватором

  • 7 years ago
В Ірані обирають президента. Чинний лідер країни Хасан Рохані хоче затриматися у кріслі ще на один термін. Саме його уряд домігся скасування міжнародних санкцій проти Тегерана. Після цього Ісламська республіка відносила експорт нафти та уклала багатомільйонні контракти із західними компаніями.

Main Contenders Rouhani & Rayeesi Cast Vote #IranElections2017 https://t.co/1iRJdHF8Ko pic.twitter.com/NrjTfW6R44— Fars News Agency (@EnglishFars) May 19, 2017


Серед інших кандидатів найбільший шанс стати президентом має очільник одного із найбагатших фондів ісламського світу Ебрагім Раїсі. Його вважають близьким до духовного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї.

Iran's Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei casts his vote as Iranians choose their next president https://t.co/MAmcuIMz7n— TRT World (@trtworld) May 19, 2017


“Якщо результати голосування не сподобаються кандидату, якщо я побачу, що результати, з будь-яких причин, небажані для мене, то це не повинно призвести до порушення механізму виборів”, – заявив Раїсі.

Ебрагім Раїсі, на відміну від Хасана Рохані, належить до консервативного табору. Він критикує укладену із Заходом угоду про згортання ядерної програми Ірану в обмін на скасування санкцій. Тож перемога Раїсі може змінити курс країни.

Recommended