"Ой ду-ду, ой ду-ду, я тут вже не буду" - прощальна співанка від Девіда Камерона

  • 7 years ago
Девід Камерон залишиться в історії Великої Британії прем‘єр-міністром, який своїм рішенням про референдум, швидше за все, визначив майбутнє країни поза межами ЄС.

В день оголошення результату волевиявлення він вийшов з резиденції на Даунінг-Стріт, 10 та оголосив про відставку, що мала би статися, з його слів, аж восени.

6 років тому, у віці 43 років, він став наймолодшим прем‘єр-міністром Британії з 1812 року. Відтак Камерон, якого дружина Саманта кличе “Дейв”, в‘їхав до резиденції на найвідомішій вулиці Великої Британії.

Консервативна партія не змогла набрати абсолютної більшості на парламентських виборах, тож змушена була створити коаліційний уряд з ліберал-демократами на чолі з Ніком Клеґґом, вперше з 1945 року. Його завданням стало зростання економіки. Через це в середині коаліції часто виникали непорозуміння. На вулицях натомість почалися демонстрації людей,невдоволених заходами економії.

Камерон захищав свою політику в усьому, і в 2013-му році це принесло плоди – зростання економіки Великої Британії на понад 3,5%, мільйон робочих місць, створених протягом 2 років.

2011 року Девід Камерон і Ніколя Саркозі прибули з візитом до Лівії. Британські війська в рамках спільної місії з Францією допомогли повалити режим полковника Каддафі.

У 2012 році він підписав угоду про проведення референдуму в Шотландії щодо незалежності від Великої Британії.

Він не хотів, щоб його вважали прем‘єром, який посприяв розпаду королівства. На його щастя, шотландці проголосували за те, щоб залишитися у Великій Британії.

В 2015 році він знову став прем‘єром після того, як його партія доволі несподівано виграла абсолютну більшість на загальних виборах. Врешті він дотримався своєї передвиборчої обіцянки організувати референдуму про статус країни в ЄС:

“Так, ми організуємо референдум щодо нашого майбутнього в Європі. Здійснюючи цю важливу роботу, ми повинні переконатися, що об‘єднуємо країну”.

Для того, щоб переконати британців залишитися в Європі, він провів переговори з іншими лідерами ЄС в Брюсселі, домігшись спеціального статусу та певних поступок у фінансовій, міграційній політиці, правовій галузі тощо.

Проте цього разу йому не пощастило. Девід Камерон програв кампанію на користь ЄС і оголосив про відставку, залишивши країну перед вихором “Брекзиту”.

“Ми отримаємо нового прем‘єр-міністра у цій будівлі позаду мене вже до вечора середи. Дякую”, – на цій емоційній ноті він навіть промугикав веселу мелодію.

David Cameron: “Thank you very much….....................doo, doo, doo, doo. Right…Good.” (The End) pic.twitter.com/Z1zHgSlkLf— Daniel Sandford (@BBCDanielS) July 11, 2016

Recommended