Втомилися готувати обіди? Купуйте 3D принтер їжі!

  • 7 years ago
Американські вчені намагаються полегшити наш побут різними способами, один з останніх – 3D принтер їжі. Ми вже звикли до того, що можемо обрати собі відпустку на планшеті чи телефоні, лежачи вранці у ліжку, чи купити одяг або продукти харчування, які нам привезуть додому у зручний для нас час. Тепер науковці вирішили піти далі – зробити так, щоб і наш обід готувався самотужки, а ми лише обирали страви, з яких він складатиметься. 3D принтер для цього вже розроблений, тепер на ньому проводять експерименти.

“На кухні ми досі як печерні люди, ми готуємо на відкритому вогні, ми використовуємо дуже примітивні інструменти. Але що буде, коли ця нова технологія опиниться на кухні? Я думаю, що це буде революція, і ви знаєте, коли я розмовляю з людьми, то бачу, що їхня реакція залежить від покоління. Одні кажуть: “Це дуже погана ідея, я хочу все робити своїми руками, як у старі добрі часи”. Але молодь сприймає інакше – їм здається абсолютно нормальним те, що можна готувати їжу, використовуючи для цього програмне забезпечення”, – твердить Год Ліпсон, професор Колумбійського університету.

Де можна краще протестувати цю нову технологію, як не на кухні ресторану у Мангеттені? Тут зібралися студенти, які вивчають інженерію, а також шеф-кухарі. Разом вони влаштували 2-денний марафон, на якому вивчали можливості 3D принтера їжі. Лептопи підключені до плит готували поленту, різні пюре і десерти.

Своїми враженнями поділився французький шеф-кухар Ерве Малівер: “Ми розробили різні аромати і смаки – з овочами, полентою, куркою і рибою. Я вважаю, що нам це вдалося. Але мене, як шеф-кухаря, непокоїть питання консистенції, бо всі наші страви однієї текстури, врешті-решт все перетворюється на пюре”.

Студенти Міжнародного кулінарного центру також робили на 3D принтері їжі салат з яєць, мус з лосося і шоколадне суфле. Вони намагалися перевірити всі продукти, які вміщаються в отвір цієї машини, тому дозволили собі гратися з формою своїх досягнень технологічного кулінарного мистецтва.

“Що стосується краси подачі страви, то тут у нас був вибір з овочевого пюре і пюре з каштанів. Ми це клали поруч із традиційно приготованою рибою чи куркою. Тож, я думаю, що використовувати 3D принтер їжі для того, щоб готувати прикраси до основної страви – непогана ідея. Але як на ньому готувати, наприклад, м‘ясо?.. Я дуже сумніваюся у якості такого біфштексу”, – розповідає Ерве Малівер.

Американські вчені вже підготували прототип машини, в якій буде велика кількість різноманітних картриджів, що будуть створювати страви, рецепти яких досі розробляються. Зараз дослідники намагаються зрозуміти яка структура і консистенція продуктів харчування найкраще підходить для такого роду приготування їжі.

“Завдяки цій машині у нас буде доступ до нового виду страв – тих, які ми самі зробити не можемо або не можемо купити. Ми зможемо ділитися своїми рецептами і стравами по всьому світу, відправляти їх своїм близьким. Ми зможемо пересилати один одному рецепти і потім куштувати їх. Крім того, м