Вина Молдови: через терни ембарго до зірок ЄС

  • 8 years ago
Молдова прагне стати лідером виноробства у Центральній та Східній Європі. Після труднощів, що виникли у зв‘язку з ембарго Москви та закриттям російського ринку, нині місцеві виробники говорять про цілковиту переорієнтацію експорту.

У 2016 році обсяги продажів однієї з найбільш визнаних винарень країни Purcari до ЄС, а саме Румунії, Польщі, Чехії, Словаччини та балтійських держав, зросли на 60%.

“Кожна із наших виноробень обрала свій шлях, але ми охоче працюємо разом. Спільними зусиллями ми заснували національне бюро виноградарства та виноробства, до якої увійшли усі молдовські винороби. Ми співпрацюємо, бо маємо єдину стратегічну мету – зробити наші вина успішними”, – зазначив виконавчий директор виноробні Purcari Віктор Бостан.

У Молдові зосереджено близько 130 тисяч гектарів виноградників – майже стільки ж, як у значно більших за площею Австралії та ПАР. На думку фахівців, у країни – велике “винне” майбутнє.

“Ця країна має значно більший потенціал, аніж поки що демонструє. Але вже той факт, що Молдова отримала стільки різних медалей і нагород, є першим кроком. Ці вина ще здивують не лише місцевий ринок, але й увесь світ”, – вважає винний експерт з Італії Федеріко Джотто.

У виноробні Purcari хваляться, що їхній продукт полюбляє королева Британії. А торік найдорожчий продукт компанії Freedom Blend потрапило на нормандські переговори до Берліна. “Напій свободи”, зроблений з трьох сортів винограду – українського, грузинського та молдовського – презентував очільнику МЗС Німеччини український міністр Павло Клімкін.

Господарю заходу Франку Штайнмаєру презентував унікальне вино – вино свободи. Молд, укр та груз лоза. Пригостимо усіх учасників. За свободу!— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 21 janvier 2015