Фінал президентських теледебатів у США: чи все скінчено для Трампа?

  • 8 years ago
Три раунди теледебатів президентської кампанії у США завершились. Кореспондент euronews у Вашингтоні Штефан Ґробе поділився враженнями.

Марк Девіс, журналіст euronews у Ліоні:

“Штефане, чимало політичних оглядачів казали, що Дональд Трамп мав вигравати останні дебати, щоб надолужити відставання від Клінтон. Як справи у нього зараз? Чи може він ще виграти ці вибори, або ж усе вирішено?”

Штефан Ґробе, кореспондент euronews у Вашингтоні:

“Думаю, що обидва кандидати провели свій найкращий раунд у цій кампанії. Проблемою для Трампа є те, що цього недостатньо. Трамп повинен залучити на свій бік білих добре освічених жінок. Однак ця група радикально змінила свої погляди і пристала на бік Клінтон після образливих коментарів Трампа на адресу жінок. Коли минулого вечора він назвав Клінтон “мерзенною жінкою”, це не сподобалось матері у Філадельфії чи бабусі в Індіанаполісі. Тож, чи скінчено усе для нього? Можливо, так”.

Марк Девіс, журналіст euronews у Ліоні:

“Американські ЗМІ відзначають, що небажання Трампа сказати, чи визнає він результати виборів, є, по-суті, “політичним самогубством”. Така його позиція матиме наслідки, якщо найпалкіші прихильники залишать Трампа?

Штефан Ґробе, кореспондент euronews у Вашингтоні:

“Це гарне питання. Не думаю, що найпалкіші прихильники залишать його, адже вони вірять в усе, що він говорить. Він каже про продажну політичну систему з першого дня, навіть підбурює своїх прибічників вчиняти акти насильства. Погляньте на його найбільших прихильників – це білі чоловіки, переважно робітники без університетської освіти, які почуваються покинутими американською елітою. Однак ви не можете виграти вибори маючи лише неосвічених білих хлопців. Вони залишаються з ним, однак усі інші, схоже, втікають.

Марк Девіс, журналіст euronews у Ліоні:

“Після завершення етапу дебатів, на чому зосередяться кандидати в останні три тижні кампанії?”

Штефан Ґробе, кореспондент euronews у Вашингтоні:

“У цей період кандидати фокусуються на мобілізації свого електорату та залученні нових голосів. Ось тут Гілларі Клінтон має значно більшу перевагу. Наприклад, у Флориді вона має вдесятеро більше виборчих штабів, ніж Дональд Трамп. І ці штаби перебувають у постійному контакті із місцевим населенням. Думаю, саме це стане вирішальним моментом”.

Recommended