Як НАТО готується до кібер-загроз майбутнього?

  • 8 years ago
Кореспондент Євроньюз Андрєй Бєкєтов побував на міжнародному форумі, присвяченому військовим електронним технологіям:

“На липневому саміті НАТО у Варшаві кіберпростір було визнано четвертим оперативним простором, разом із землею, морем і повітрям. Приватному бізнесу було запропоновано 70 мільйонів євро на розробку систем захисту від таких загроз, як злам комп‘ютерів. Тепер високотехнологічні компанії демонструють свої розробки – на кшталт цих мобільних телефонів, захищених від перехоплень.”

Понад тисячу представників промисловості та співробітників НАТО відвідали симпозіум з кібер-безпеки у бельгійському місті Монс 7-8 вересня, аби довідатись про потреби Альянсу у безпечних засобах мобільного зв‘язку, багаторівневих системах ідентифікації тощо. У таких потенційних супротивниках НАТО, як Росія і Китай розробку засобів електронної війни контролює держава. Чи НАТО приватизує галузь кібер-захисту?

Іан Вест, керівник підрозділу кібербезпеки НАТО:

“Я не думаю, що ми рухаємось до більшої приватизації. Ми просто визнаємо той факт, що великі організації чи окремі країни не можуть робити це самотужки. Їм потрібна допомога промисловості. Нам однозначно це потрібно. Їхні інновації, досвід, їхні рішення. Тому що ці рішення мають протистояти загрозам, з якими стикається цілий світ. І НАТО нічим не відрізняється від інших організацій.”

Отже, НАТО оприлюднило своє бачення майбутніх систем кібер-захисту, оголошення тендерів очікується у 2017 році, а перші інвестиції надійдуть вже 2018 року.

Recommended