2 years ago

Miratimi i Kodit Zgjedhor/ Basha: Ramën e pret ndëshkimi - News, Lajme - Vizion Plus

VizionPlusAlbania
VizionPlusAlbania
http://www.vizionplus.tv
https://facebook.com/VizionPlusTV
https://twitter.com/VizionPlusTV
Pas miratimit të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor me 97 vota, kreu i demokratëve Lulzim Basha e ka kosndieruar një akt antikushtetues. Sipas tij, votimi i sotëm shkatërron marrëvshjen e arritur me 5 qershor dhe godet integrimin e Shqipërisë në Evropë.Përmes një postimi në ?Twitter?, kryedemokrati shkruan se Rama hodhi hapin e fundit drejt greminës dhe asgjë nuk e shpëton nga humbja.?Akti i sotëm antikushtetues shkatërron konsensusin e 5 qershorit dhe godet rëndë integrimin europian të vendit. Rama e hodhi hapin e fundit drejt greminës. Por ai nuk do ti marrë dot me vete Shqipërinë dhe shqiptarët. Asgjë nuk e shpëton dot atë nga humbja dhe ndëshkimi që e pret!?

Browse more videos

Browse more videos