2 years ago

Top News - 2 viktima ne 24 orë/ 152 raste të reja, me pak të shtruar

Top Channel Albania
Top Channel Albania
Situata e covid 19 në vendin tonë vijon të jetë shqetesuese. Në raportimin ditor të ministrisë së Shendetësisë, janë konfirmuar 152 raste te reja me koronavirus, si rezultat i 810 testimeve të kryera në persona të dyshuar. ndërkaq 2 paciëntë të infektuar më herët dhe prej ditësh në trajtim spitalor kanë humbur jetën, duke e cuar numrin total të jetëve të humbura që nga fillimi i pandemisë në 340. Ndërkaq të dhënat konfirmuan një uleje të lehtë të numrit të personave të shtruar në 2 spitalet covid.
Ministria e Shëndetësisë bëri më dije se në terren janë shtuar ekipet e epidemiologeve përgjtuminin dhe hetimin e rasteve të dyshuara me covid n 19, me qëllim izolimin e vatrave të infeksionit. sipas autoriteteve shëndetesore shtimi i epidemiologeve në terren është një dosmosdoshmëri tashmë që nisi viti shkollor, ku mësuesit dhe nxënësit do kene prioriet për testime.


Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. ? Informohu i pari? , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#Situata#TopChannel

Browse more videos

Browse more videos