2 years ago

Covid-19 në burgun e Drenovës/ 8 të burgosur dalin pozitivë

Top Channel Albania
Top Channel Albania
Në Burgun e Drenovës janë identifikuar 8 persona të prekur me Covid-19.


Bëhet fjalë për 8 të burgosur në institucionin e vuajtjes së dënimit, të cilët pasi janë testuar kanë rezultuar pozitivë për Covid-19. Sipas të dhënave bëhet fjalë për të burgosur të të njëjtit sektor, ndërsa mësohet se ata janë nisur drejt spitalit të burgjeve në Tirane. Nga ana tjetër janë duke u mbajtur të karantinuar në dhomat e tyre edhe të burgosurit e të të njëjtit sektor.

Sipas burimeve bëhet fjalë për persona të dënuar për krime të rënda që mbaheshin në qelitë e sektorit të sigurisë së lartë brenda institucionit të vuajtjes së dënimit. Punonjës të administratës së burgut që kanë qenë në kontakt dhe u kanë shërbyer të burgosurve të prekur gjithashtu janë karantinuar për të shmangur përhapjen e mëtejshme të virusit.

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#DrenovaPrison#Korce#TopChannel

Browse more videos

Browse more videos