3 years ago

Top News - Media belge/ "Reali pagoi 160 mln euro për Hazard"

Top Channel Albania
Top Channel Albania
Reali i madridit i pagoi 160 milionë Euro, Chelseat për Eden Hazard dhe jo 100 milionë sic u deklarua. Ajo që e zbuloi këtë shifër ishte e përditshmja belge 'HLN Sport' sipas së cilës, shifra e këtij operacioni për t'u paguar është ndarë në 3 këste me vlerë 40, 56 dhe 64 milionë euro deri në vitin 2022.

Kjo do të thotë se Eden hazard është blerja më e shtrenjtë në historinë e Realit të Madridit me futbollistin që në këtë sezon të tij me Los Blancos la shumë për të dëshiruar. Blerja e belgut duke iu referuar shifrave të publikuar nga media belge ka lënë pas atë të gareth Bale me 101 milionë Euro dhe Cristiano Ronaldos për 94 milionë Euro.
Pamjet: AFP

Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. ? Informohu i pari? , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#Hazard#RealMadrid#TopChannel