5 years ago

Largimi i Çakos, Felaj: Impuls i ri në luftën ndaj krimit, në kuadër të hapjes së negociatave

Report TV
Report TV
Kryetarja e Komisionit të Sigurisë Ermonela Felaj e ftuar në studion e Report Tv u shpreh se lirimi i drejtorit të policisë së shtetit Haki Çako ishte një lëvizje logjike që pritej. Me drejtimin e Xhafës, Felaj u shpreh se ka ndryshuar edhe lidershipi, ndërsa lëvizjet në Policinë e Shtetit po bëhen për një impuls të ri në luftën kundër krimit.
?Lëvizjet i kam parë pozitivisht, është e nevojshme kur një kuadër ka një kohë të arsyeshme në detyrë, për t?u dhënë mundësi edhe njerëzve të tjerë për të treguar aftësitë e tyre. Në ministrinë e Brendshme ka pasur disa ndryshime, që besoj në mënyrë logjike do të mbërrinin edhe te drejtori.

Ka një qasje të ndryshme, pasi edhe lidershipi i ministrisë ka ndryshuar. Na kërkohet një theks më i madh në luftën kundër trafikut të drogës dhe krimit të organizuar. Kërkohej një qasje dhe impuls i ri në kuadër të hapjes së negociatave që pritet? deklaroi ajo në Report Tv.

Browse more videos

Browse more videos