6 years ago

Ora News - Nënë Tereza, krerët e shtetit dhe feve në Vatikan për shenjtërimin

Ora News Lajme
Ora News Lajme
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT

Krerët më të lartë të shtetit do të nisen të shtunën drejt selisë së shenjtë të Vatikanit për marrë pjesë në ceremoninë e shenjtërimit të humanistes shqiptare Nënë Tereza, 19 vjet nga vdekja.
Presidenti Nishani, Kryeparlamentari Meta, Kryeministri Rama, përfaqësuesi i Kishës Katolike Angelo Massafra dhe mjaft përfaqësues të politikës, por edhe besimtarë të thjeshtë do të jenë dëshmitarë të një prej ngjarjeve më të rëndisshme të kombit shqiptar.


Për më shumë lexoni në http://www.oranews.tv/vendi/nene-tereza-kreret-e-shtetit-dhe-feve-ne-vatikan-per-shenjterimin/

Browse more videos

Browse more videos