6 years ago

Ora News - Arifi: Rreziku nuk ka kaluar, Shkupi dhe Tetova duhen shpallur zonë krize

Ora News Lajme
Ora News Lajme
Subscribe në Ora News këtu http://bit.ly/1s5j7UT Rreziku nga situata e krijuar në Maqedoni si rezultat i reshjeve nuk ka kaluar ende. Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi, në një lidhje telefonike për Ora News tha se autoritetet janë në gatishmëri, kryesisht në Shkup si zona më e prekur nga përmbytjet, por dhe në Tetovë.
?Nuk mund të thuhet se ka kaluar rreziku për Shkupin, pastrimi i pasojave zgjat shumë.Rreziku nuk ka kaluar deri sa të kalojmë dhe ditën e martë, për të parë sesa do të jetë sasia e reshjeve që pritet të bjerë?.
Arifi foli dhe për masat e marra nga komuna e Tetovës.

Për më shumë lexoni në: http://www.oranews.tv/rajoni/arifi-rreziku-nuk-ka-kaluar-shkupi-dhe-tetova-duhen-shpallur-zone-krize/

Browse more videos

Browse more videos