7 years ago

Dritare me Rudinen - Lufta e Kosoves. Pj.2 - 30 Nentor 2015 - Vizion Plus - Talk Show

VizionPlusAlbania
VizionPlusAlbania
https://twitter.com/RudinaXhunga
https://www.facebook.com/Dritare-nga-Rudina-Xhunga-519752044766771/
http://www.vizionplus.tv
https://facebook.com/VizionPlusTV
https://twitter.com/VizionPlusTV
{chr13 Ne studio me Rudina Xhungen te ftuar: Marigona Drevinja, Arber Zaimi, Cim Peka dhe Ylli Hoxha. duke diskutuar rreth situates me te fundit ne Kosove. Pas arrestimit te liderit te Vetvendosja, Albin Kurti, situata duke se ka precipituar drejt nje krize politike. Sot Kuvendi i Kosoves u be serish arena e debateve te ashpra dhe hedhjes se tymuesve, situate e cila ne fund çoi ne arrestimin e tre deputeteve dhe perjashtimin e opozitareve te tjere nga seanca plenare. Nderkohe opozita deklaroi se do te vijoje protestat e saj ne rruge.
Emision i aktualitetit politik & shoqëror, mbarëshqiptar. Dritare në Tiranë, Prishtinë, Shkup. Dritare në mundësinë dhe pritshmëritë e shqiptarëve për t?u bërë bashkë në një treg global, bashkëkohor. Personazhet më të njohur të politikës, biznesit, shoqërisë civile, medies, turizmit, sportit, artit dhe kulturës do të hapin një Dritare të re, në të ardhmen e përbashkët të shqiptarëve, kudo jetojnë dhe ndjekin Vizion Plus.

Browse more videos

Browse more videos